Albayrak’ı kim tehdit etti?

0

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, NTV yayınına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kuliste bir Avrupalı mevkidaşı tarafından tehdit edildiğini söylediğini belirtti.

Albayrak’ın sözlerini duyunca gözlerinin “fal taşı” gibi açıldığını söyleyen Selvi, Albayrak’ın sözlerinin devamında “Orada ona gereken cevap verildi” dediğini de ekledi. Ancak yazıda sözkonusu bakanın kim ya da tehdidin konusunun ne olduğu ve cevabın nasıl verildiğine ilişkin bir ayrıntıya yer verilmedi.

İşte Selvi’nin yazısında ilgili bölüm:

“Enerji savaşları tehditlere, darbelere, işgallere varan sert mücadelelere sahne oluyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘Ben bir Batı ülkesinde muhatabım tarafından birebir sözlü, imalı tehdit edilmiş bir bakanım’ deyince yine gözlerimiz fal taşı gibi açıldı. Nasıl yani? Berat Albayrak o kadar sıradan bir şey anlatıyor gibiydi ki sözlerini açmasını istedik.

‘Ne zaman oldu’ diye sorduk. ‘Enerji Bakanlığım döneminde’ dedi. Israrlı sorularımız üzerine, o şahsın Batı’nın büyük devletlerinden birinin Enerji Bakanı olduğunu söyledi.

“Orada ona gereken cevap verildi. Ama bunları ileride yazmamız lazım. Nesiller bunu bilmeli” dedi. Aynı kanaatteyim.”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here